Paczkomaty InPost to bardzo popularna forma dostawy wykorzystywana w sprzedaży wysyłkowej. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu WooCommerce to integracja Twojego sklepu z firmą InPost pewnie już jest lub za niedługo będzie w planach. Dogodne i nowoczesne metody dostawy takie jak InPost Kurier i InPost Paczkomaty to praktycznie standard w polskiej sferze e-commerce.

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy to pewnie zdajesz sobie sprawę jak ważny jest wiarygodny wizerunek. Posiadanie metod dostawy do której klienci mają zaufanie to bardzo prosty sposób na zwiększenie sprzedaży i zmniejszenie ilości porzuconych koszyków. Do takich firm z pewnością zalicza się firma InPost.

Integracja sklepu internetowego WooCommerce z InPost

Korzystanie z popularnych systemów e-commerce takich jak WooCommerce ma właśnie tę zaletę, że nie musisz poświęcać czasu ani wynajmować programistów w celu integracji twojego sklepu z API tak popularnych firm jak InPost. Pamiętaj, że wtyczka do integracji sklepu WooCommerce z Paczkomatami InPost zawsze była, jest i będzie darmowa. Największy komfort i bezpieczeństwo zapewni korzystanie z oficjalnych i darmowych wtyczek, któe można pobrać z oficjalnej strony InPost.

Instrukcja instalacji darmowej wtyczki InPost dla WooCommerce

Aby można było zintegrować sklep WooCommerce z firmą kurierską InPost należy założyć konto i zalogować się do Managera Paczek InPost i posiadać umowę na usługi kurierskie. Taką umowę można podpisać po kontakcie z firmą InPost. Przechodzimy do Zakładki Moje konto i w pod zakładce API będą wszystkie potrzebne informację. Po wygenerowaniu dostępu do API ShipX w panelu użytkownika będzie się znajdował numer ID i TOKEN. Zapisz sobie te numery bo będą potrzebne do następnych kroków. Jeżeli masz problem w zalogowaniu się do Managera Paczek lub nie wiesz gdzie znajdują się numery ID oraz TOKEN zawsze możesz liczyć na wsparcie firmy InPost.

Przechodzimy teraz do strony: https://inpost.pl/integracja-z-inpost i widzimy listę aplikacji e-commerce:

Darmowa wtyczka do integracji WooCommerce i InPost

Po kliknięciu w „Pobierz” i po zaakceptowaniu warunków nastąpi pobieranie paczki z wtyczką. Przechodzimy do panelu naszego sklepu na stronie „Wtyczki” i wysyłamy wtyczkę na serwer:

Instalacja wtyczki InPost dla WooCommerce

Po załadowaniu i aktywowaniu wtyczki w panelu WooCommerce >> Ustawienia dojdzie nam tab InPost:

Ustawienia InPost w sklepie WooCommerce

To właśnie tutaj wprowadzamy ID naszego konta InPost oraz Token API ShipX wygenerowany w Managerze Paczek. W standardowej zakładce „Wysyłka” możesz skonfigurować kolejność i zasady działania metody InPost.

Zalety integracji sklepu WooCommerce z InPost

Pamiętaj, że integracja sklepu z WooCommerce niesie wiele zalet i nie ogranicza się do zamieszczenia mapki z listą Paczkomatów. Integrując sklep z API ShipX masz dostęp do:

  • wygodnego zarządzania przesyłkami InPost,
  • automatyczne nadawanie paczek,
  • możliwość wysyłki za pobraniem i dodatkowego ubezpieczenia paczki,
  • wybór punktu odbioru z interaktywnej mapy Paczkomatów InPost,
  • integracja z Managerem Paczek,
  • automatyczną aktualizację listy Paczkomatów.

Podsumowanie

Darmowa wtyczka InPost dla WooCommerce to kolejne rozwiązanie, które ułatwi prowadzenie sklepu i może rozwinąć twój biznes e-commerce. Jeżeli dokonujesz migracji sklepu WooCommerce na inną platformę lub posiadasz wiele sklepów internetowych wykonanych w innych technologiach sprawdź dostępne wtyczki na oficjalnej stronie InPost: https://inpost.pl/integracja-z-inpost

Oceń artykuł na temat: InPost integracja WooCommerce – darmowa wtyczka
Średnia : 4.8 , Maksymalnie : 5 , Głosów : 6