imac

Projektowanie elastycznych witryn internetowych

Strona internetowa wykonana w ramach pracy inżynierskiej pt. Skalowalne Układy Stron Internetowych. Przykładowe treści służą demonstracji układu. Tematyka pracy obejmuje zagadnienia związane z HTML5, CSS3 i Java Script.

Czytaj więcej

Dokument HTML

Szablon stworzono według ciągle rozwijanej specyfikacji HTML5, która natywnie wspiera kompatybilność z różnorodnymi urządzeniami.

Styl CSS

Do opisu prezentacji wykorzystano CSS3, który pozwala wykorzystywać zapytania medialne i tworzyć zaawansowane efekty wizualne.

JavaScript / jQuery

Niektóre funkcje usprawniające przeglądanie informacji na tej stronie zostały zrealziowane przy pomocy JavaScript i biblioteki jQuery.

Siatka CSS

System siatki CSS przyspiesza organizowanie elementów w dokumencie HTML. Polega to na podzieleniu strony na niewidoczne kolumny i wiersze, w których możemy rozlokować kolejne teksty, grafiki i inne obiekty.

Od autora

Nazywam się Paweł Mansfeld i jestem studentem ostatniego roku Informatyki na specjalności Grafika i Animacja Komputerowa. Od dawna interesuję się technologiami webowymi i projektowaniem stron internetowych.


mansfeld.pl
imac

Responsive Web Design

Pojęcie to zostało po raz pierwszy użyte przez Ethana Marcotte'a w artykule o dokładnie takiej samej nazwie. Poruszył on w nim zagadnienia dotyczące projektu elastycznej siatki, elastycznych obrazów oraz zapytań medialnych i połaczył je w całość.

Czytaj więcej