Web Design Blog / Promocja:

Firma lokalna w Social Media

Social Media to potężnie narzędzie do kreowania marki, promocji produktu i szerzenia pozytywnego wizerunku firmy, nawet tej lokalnej. Nie trzeba mówić też o korzystnym wpływie profili na pozycjonowanie połączonej z nimi strony internetowej.

Wydawało by się zatem, że brak fan page’a lokalnego biznesu, który pozyskuje klientów z Internetu to całkowite nieporozumienie. Otóż nie do końca tak jest. Przeglądając profile Google+, Facebooka i Twittera małych i średnich firm o nie najgorszej pozycji na rynku odnoszę wrażenie, że niektórzy po prostu nie rozumieją sensu social mediów.

W skrajnych przypadkach można natrafić na niedbale wykonane profile z kilkoma postami, których treść zapełniona jest słowami kluczowymi. Jedyne co można wydedukować z takiego stanu rzeczy to fakt naiwnej wiary autorów w skuteczność takiego fan page’a na polu pozycjonowania. Co gorsza, wina najczęściej leży po stronie pseudo-pozycjonerów, którzy myślą, że zdziałają tymi technikami cuda. Takie działania przynoszą tylko szkodę wizerunkowi firmy a rzeczywisty w wpływ na pozycjonowanie strony firmowej takiego konta jest znikoma.

Kiedy konto firmowe w mediach społecznościowych ma sens? Jak nie trudno się domyślić, wtedy, kiedy chcemy nawiązać kontakt z klientami za pomocą ciekawych postów związanych z branżą, prowadzenia akcji promocyjnych, informowaniu o produktach i nowościach w ofercie. Publikacja postów na Google+ czy Facebooku to bardzo czasochłonne zajęcie. Warto zadbać o atrakcyjny wygląd posługując się wysokiej jakości grafikami i jak już wcześniej wspomniałem, autorskimi i unikalnymi treściami.

Na samym początku łatwo się zniechęcić z powodu małej popularności naszej strony społecznościowej i braku obserwatorów naszych social media marketingowych poczynań. Jednak im dłużej utrzymujemy konta i im więcej jest na nich treści, tym częściej Internauci na nie zaglądają a kolejne plusiki i łapki tylko motywują nas do dalszych publikacji.

Przy okazji zapraszam na moje strony w serwisie:
Facebook
Google+
Instagram
YouTube

Brak efektów? Nie przejmuj się!

Niektóre branże nie są w stanie wykorzystać potencjału social mediów z przyczyn kulturowych i wynikające z samej natury biznesu. Np. wątpię że ktoś będzie lajkował i udostępniał swój ulubiony lek na…(tutaj miejsce na wstydliwą chorobę) lub sklep z zabawkami 🙂 Wtedy pozostaje agresywna promocja w wynikach wyszukiwania która powiedzmy sobie szczerze zawsze przynosi lepsze efekty. Sprawdź czynniki wpływające na pozycję w wyszukiwarce.

Podsumowanie

O tym, że reputacja z Social Mediów przekłada się na pozycje strony w wyszukiwarce mówiono na kanale Google Webmasters, który jest da mnie praktycznie jedynym wiarygodnym źródłem informacji odnośnie optymalizacji witryn internetowych w wyszukiwarkach. Sama obecność to jedno ale najważniejsze jest utrzymywanie zaangażowania społeczności i regularnym postowaniu. Poniżej zamieszczam konkretny filmik, w którym poruszana jest wspomniana tematyka.

Źródła

Firma lokalna w Social Media
4.67 (93.33%) głosów: 3

Autor: (28 lat)

Pamiętaj, że służę pomocą w razie wykonania lub odnowienia strony lub sklepu internetowego dla twojej firmy. Niech potwierdzeniem moich kompetencji będzie fakt, że jesteś na mojej stronie mimo, że jestem z całkiem innej części Polski ;)

Tego typu wpisy piszę w wolnych chwilach lub pomiędzy projektami. Tylko pomyśl co mogę dla Ciebie zrobić w ramach płatnej usługi bez pośredniczących nastawionych wyłącznie na własny zysk agencji reklamowych.

Otrzymuj powiadomienie o nowych artykułach

*Bez obaw, nie udostępniam nikomu twojego adresu e-mail