Web Design Blog / Usługi:

Pozycjonowanie Katowice

Data publikacji: 2 stycznia 2019

Po dłuższej przerwie przygotowałem kolejny wpis dotyczący pozycjonowania lokalnego dla firm i przedsiębiorców – tym razem z Katowic.

Jeżeli prowadzisz firmę w Katowicach i twoim celem jest dotarcie do klientów z tego miasta za pośrednictwem Internetu – lepiej nie mogłeś trafić. Zapomnij o płatnej reklamie, banerach reklamowych w portalach i wypisywaniu dziwacznych fraz na swojej stronie firmowej.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół przedsięwzięć zmierzających do tego aby konkretna strona znalazła się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie Katowice - przykład wyników

Ten artykuł dedykuję obszarowi miasta Katowice, dlatego skupimy się na frazach zawierających to miasto, np. „biuro rachunkowe Katowice”. Działania związane z pozycjonowaniem lokalnym polegają obecnie w głównej mierze na:

 • dostosowaniu strony internetowej do aktualnie obowiązujących standardów i trendów
 • dostosowaniu strony do urządzeń mobilnych i do zalecanych praktyk w sferze User Experience
 • dostosowaniu treści do potrzeb użytkowników strony a w szczególności dla Twoich klientów

Zalety pozycjonowania stron

Promocja własnej działalności oparta o uczciwe i wartościowe dostarczenie użytecznych treści wiąże się z długofalowymi korzyściami:

 1. Wypracowany efekt może się utrzymywać przez bardzo długi czas. Jeżeli masz do zaoferowania naprawdę dobry produkt wypracowany ruch oraz zwiększona ilość zapytań klientów z Katowic będzie owocować zwiększonymi zyskami w dłuższej perspektywie czasu.
 2. Użytkownicy twoje strony firmowej częściej będą kupować. Dzieje się to na skutek poprawy właściwości strony w sferze User Experience, która ma w tym wypadku wielokierunkowe działanie.
 3. Długotrwałe działania spowodują, że pozycje będą coraz łatwiej osiągane. Jest to związane ze zwiększonym autorytetem twojej strony www w wybranych kategoriach tematycznych i lokalnych tzn. w Katowicach i okolicy.
 4. Wysoka pozycja w wyszukiwarce jest sama w sobie sporą przewagą wizerunkową. Dlaczego akurat twoja strona ma lepsze pozycje? Klientów to zainteresuje ale nie będą się nad tym dłużej zastanawiać. Coraz częściej jednak z niby tak błahego powodu będą się decydować na skorzystanie z oferty Twojej firmy.

Jak to wygląda krok po kroku:

 • Piszesz do mnie i ustalamy frazy na jakie warto pozycjonować się dla klientów z Katowic. Dla ułatwienia zastanów się już na tym etapie: Czym się wyróżniasz na tle konkurencji w Katowicach? Jakie produkty i usługi przynoszą Ci najwięcej zysków? Popyt których produktów powinien w najbliższym czasie wzrosnąć/zmaleć?
 • Przekazujesz mi dostęp do plików FTP, bazy danych i głównego serwera. Po ustaleniu wszelkich zmian wprowadzam wymagane poprawki.
 • Monitorujemy i analizujemy wyniki w stałych interwałach czasu.
 • Jeśli zachodzi konieczność, wprowadzamy zmiany i wracamy do punktu poprzedniego.

Etyczne pozycjonowanie

Nie jestem jednym z tych „fachowców” stosujących tanie chwyty lub ryzykowne ruchy, które nie są zgodne z oficjalnymi wskazówkami dla webmasterów.

 1. Nie pozycjonuję stron internetowych na frazy, które są już zarezerwowane przez innego klienta.
 2. Nie stosuję technik sprzecznych z zasadami dobrych praktyk, etyką, a w szczególności wskazówek dla webmasterów.
 3. Nie praktykuję tzw. marketingu szeptanego, który z natury jest nieetyczny wprowadzając w błąd potencjalnych klientów za sprawą sztucznych opinii, komentarzy na forach itp.
 4. Nie zajmuję się pozycjonowaniem stron, które nie mają unikalnego brandu a w szczególności: których domena zawiera słowa kluczowe.

Cennik pozycjonowania w Katowicach

Pozycja 1249,00
Pozycja 2199,00
Pozycja 3149,00
Pozycja 4125,00
Pozycja 599,00
Pozycja 675,00
Pozycja 7-1049,00
Optymalizacja SEO strony 1450,00 zł

Podane ceny to kwoty netto.

Nie tylko dla mieszkańców Katowic

Katowice to bardzo duże śląskie miasto dlatego jest często i chętnie odwiedzane przez osoby zamieszkujące pobliskie miejscowości takie jak: Rybnik, Żory i Jastrzębie-Zdrój. Sprawdź cennik również dla tych miejscowości.

Strategie dobierania fraz kluczowych

Bardzo istotne z punktu widzenia pozycjonowania lokalnego jest dobieranie konkretnych fraz.

Jedną z nich jest celowanie w najbardziej popularne słowa kluczowe jakie użytkownicy wyszukiwarki wpisują do pola wyszukiwarki. Można je odkryć na wiele sposób.

 1. Korzystanie z funkcji autouzupełniania – podpowiedzi po wpisaniu jednego słowa powstają wskutek zagregowania najczęściej wyszukiwanych fraz.
 2. Korzystanie z sekcji „Wyszukiwania podobne do”, które wyszukiwarka proponuje na samym dole strony z wynikami.
 3. Korzystanie z profesjonalnych narzędzi do SEO – w tym sprawdzanie na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się twoja konkurencja.

Jako uzupełnienie, zachęcam też do skorzystania ze strategii błękitnego oceanu. Polega ona na celowanie we frazy mniej popularne ale takie które mogą mieć spory związek z tym co oferujesz lub tematyką twojego bloga. Takie frazy łatwo zdobyć z uwagi na ich mniejszą „konkurencyjność”. Zdobywając wiele takich fraz możesz pozyskać solidny kanał wartościowego ruchu i pozyskać klientów jak w przypadku pozycjonowania na popularne i trudne do przejęcia frazy.

Chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu?

Chętnie dzielę się swoją wiedzą i na łamach mojego bloga możesz dokładnie sprawdzić z jakich technik pozycjonowania korzystam na co dzień.

Od dłuższego czasu prowadzę bloga o pozycjonowaniu i szerokopojętym SEO. Zapraszam do zapoznania się z artykułami, w które włożyłem naprawdę wiele pasji i serca. Dotyczą zarówno pozycjonowania krajowego i lokalnego:

Czynniki wpływające na pozycję strony w wyszukiwarce – w tym artykule wypisuję wszystkie czynniki jakie mają wpływ na pozycję w wyszukiwarce.

Jakość stron internetowych – w tym artykule możesz sprawdzić na czym polega techniczne testowanie stron internetowych

Optymalizacja zdjęć i grafiki na stronach internetowych – dokładny i obszerny przewodnik o tym na czym polega i jak wykonać w praktyce optymalizację zdjęć niezależnie od wykorzystywanego CMSa.

Błędy SEO – wyczerpujący artykuł o tym jakie są najczęściej popełniane błędy w obszarach SEO, UX i Usability na stronach internetowych.

Pozycjonowanie Katowice
4.7 (93%) głosów: 20


Komentarze

Marek Swatek

22 marca 2019

Strona ładnie podskoczyła w Google. Gratuluję i będę obserwował postępy :)

Paweł Mansfeld

23 marca 2019

Dziękuję :) Teraz mam inne rzeczy na głowie ale w wolnych chwilach pobawię się w podbijanie. Wędruj na pierwsze miejsce, mnie wystarczy drugie, pozycjonowanie to moja poboczna działalność ;)

Widziałem Twoją stronę z usługami pozycjonowania w Katowicach - bardzo ciekawie przedstawiona oferta. Doczytałem też, że pisałeś pracę magisterską z pozycjonowania. Jakich dokładnie tematów dotyczyła? Pokazywałeś pozycjonowanie na przykładzie wybranej firmy czy teoria? U nas by to nie przeszło. Ja właśnie dokańczam pracę na temat skalowania hostingu w warunkach startupowych. Pozdrawiam.Dodaj swój komentarz