21 lutego 2018
Aktualizacja: 5 sierpnia 2018

Pozycjonowanie Rybnik

Kategoria: Usługi
Tagi: pozycjonowanie lokalne, rybnik,
Autor: Paweł Mansfeld

Pozycjonowanie Rybnik

To specjalny wpis, w którym przedstawiam ofertę na pozycjonowanie lokalne przedsiębiorcom z Rybnika oraz okolic.

Jeżeli prowadzisz firmę w Rybniku i chcesz pozyskiwać klientów z Internetu ten wpis jest dla ciebie. Zapomnij o reklamowaniu się w radio, którego już nikt nie słucha oraz w portalach lokalnych, gdzie ciężko pozyskać wartościowy kontakt.

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie to wszelkie działania podnoszące jakość twojej strony internetowej. W wyniku czego będą one korzystniej ewaluowane przez mechanizmy rządzące kolejnością pojawiania się w wyszukiwarce na zadane słowo kluczowe. Tutaj przykład z mojej strony na podobne zapytanie:

Pozycjonowanie stron - przykład

Ten wpis dotyczy miasta Rybnik, dlatego skupimy się na frazach zawierających w sobie to słowo. Np. “prawnik Rybnik”. Działania te polegają najczęściej na

 • dostosowaniu strony do najnowszych standardów
 • skrupulatnego trzymania się zasad dobrych praktyk dla webmasterów
 • dostosowaniu treści do potrzeb użytkowników

Realne korzyści

Takie podejście do (bądź co bądź) reklamy, ma trzy niepodważalne zalety:

 1. Promocja oparta na pozycjonowaniu lokalnym działa długofalowo. To znaczy, że raz uzyskana pozycja może wypracowywać ruch i zapytania klientów przez długi czas co oczywiście zwiększy twoje zyski jeżeli tylko potrafisz to odpowiednio wykorzystać.
 2. Osoby odwiedzające twoja stronę częściej będą stawać się twoimi klientami. To za sprawą poprawy ogólnych doświadczeń użytkownika, które są nieodłącznym elementem pozycjonowania. Wysoka pozycja na frazy związane z twoją branżą to też korzyść wizerunkowa. To sygnał dla twoich klientów, że choćby nie wiadomo czego by nie porównywać, zawsze dominujesz nad swoją konkurencją.
 3. Z biegiem czasu twoja strona będzie pojawiać się na większą ilość słów kluczowych co jest naturalną konsekwencją awansowania twojej strony na tle konkurencji. Wystarczy że dodasz podstronę z nową usługą i automatycznie ta podstrona będzie pozycjonowana na frazy, które pojawiają się w jej treści. Pamiętaj, że nie płacisz za pojedyncze odwiedziny tak jak w przypadku płatnej reklamy.

Od ciebie zależy wypracowany zysk

Spora ilość telefonów i klientów w twoim sklepie (lub punkcie usługowym) nie jest równoznaczna ze zwiększonymi zyskami. Musisz to umiejętnie wykorzystać i tutaj w tym już niestety nie pomogę 😉

Partnerskie podejście

Jedynym podmiotem, który powinien czerpać korzyści z dobrych pozycji twojej strony internetowej jest wyłącznie twoja firma. Mnie płacisz za faktyczne wykonaną usługę plus realny efekt a nie same starania. Ze współpracy możesz zrezygnować w dowolnym momencie. W moim interesie jest osiągnięcie celu bo liczę na to że polecisz mnie swoim znajomym z Rybnika, którzy działają w innych branżach.

Dlaczego ja?

Prosta sprawa – do Rybnika mam bardzo blisko a jeśli chcesz, to zawsze możesz przyjechać do mnie na kawę. Nie jestem wirtualną firmą “media creative bla bla”, która na dzień dobry daje do podpisania umowę, która chroni tylko ich interesy. Na wszelkie usługi wystawiam Faktury VAT i jeżeli potrzebujesz strony www lub fachowej porady – zawsze możesz na mnie liczyć.

Jak to wygląda w praktyce?

 1. Kontaktujesz się ze mną i razem ustalamy frazy na jakie warto pozycjonować w Rybniku stronę internetową twojej firmy. Dla ułatwienia zastanów się czym się wyróżniasz na tle konkurencji w Rybniku i które produkty i usługi przynoszą ci najwięcej zysków.
 2. Przekazujesz mi dostęp edytorski do stron gdzie po ustaleniu wprowadzam wymagane zmiany.
 3. Mierzymy, monitorujemy i analizujemy wyniki w różnych interwałach czasu
 4. Jeśli zachodzi taka potrzeba wprowadzamy modyfikacje i wracamy do punktu trzeciego

Kodeks etycznego pozycjonowania

 1. Nie pozycjonuję stron na frazy, które już są zarezerwowane przez innego klienta
 2. Nie stosuję technik spamerskich ani nie pozyskuję niskiej jakości linków
 3. Nie stosuję tzw. “marketingu szeptanego”, który z natury jest nieetyczny
 4. Nie wspieram działań związanych ze sztucznym pozyskiwaniem opinii, które i tak nie mają związku z pozycjonowaniem
 5. Nie zgadzam się tworzenie pod domen, które są tworzone wyłącznie dla potrzeb SEO
 6. Nie zajmuję się pozycjonowaniem domen które nie mają unikalnego brandu

Cennik pozycjonowania w Rybniku

Pozycja 1 119,00
Pozycja 2 89,00
Pozycja 3 79,00
Pozycja 4 55,00
Pozycja 5 45,00
Optymaizacja strony (jednorazowo dla jednej domeny) 1450,00 zł

Podane ceny to kwoty netto.

Czy wiesz że?

Rybnik jest stosunkowo dużym miastem i chętnie jest odwiedzane przez osoby zamieszkujące Jastrzębie-Zdrój i Żory. Warto pozycjonować się także w tych miejscowościach. Sprawdź cennik dla miejscowości: Żory i Jastrzębie-Zdrój.

Kwestia hostingu

To gdzie jest utrzymywana twoja strona internetowa ma spory wpływ na pozycjonowanie. Migrując na hosting XGATE, z usługą geolokalizacji stosunkowo niskim kosztem otrzymujemy korzystne efekty pod katem pozycjonowania.

Unikalna treść

Wspólne wysiłki dadzą najlepsze efekty. Dlatego podczas całej procedury musisz być ze mną w stałym kontakcie abyśmy mogli wspólnie zredagować wysokiej jakości treść, która będzie adekwatna do twojej grupy docelowej.

Masz pytania?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się ze mną. Jeżeli interesuje cię tematyka pozycjonowania zerknij do mojego artykułu: czynniki wpływające na pozycję. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym jak testować strony przejdź do artykułu o jakości stron internetowych.

Oceń artykuł na temat: Pozycjonowanie Rybnik
Średnia : 4.5 , Maksymalnie : 5 , Głosów : 44


 

Odpowiedz lub skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


 

Następny artykuł

Wykryto brak połączenia z Internetem.