Link kliknij-zadzwoń

Twórcy stron internetowych prześcigają się w smaczkach ułatwiających użytkownikom korzystanie ze ich dzieł. Pokażę wam jak stworzyć link click to call.

Kliknięcie na taki link spowoduje uruchomienie aplikacji Telefon np. w smartfonie i wybranie numeru by móc błyskawicznie nawiązać połączenie. Stworzenie takiego linku jest banalne, o dziwo, bardzo rzadko spotykam tego typu udogodnienia na stronach internetowych.

 

Oto jak powinien wyglądać link:

<a href="tel:+48 88 35 35 530">+48 88 35 35 530</a>

Efekt „na żywo” możecie sprawdzić klikając mój numer telefonu w stopce. Taki gadżet na pewno przyniesie sporo radości klientom ceniącym sobie czas i funkcjonalność Waszej strony internetowej w przeglądarce telefonu.

Format międzynarodowy numeru nie jest wymagany ale zalecany, no i… ładnie wygląda.

Częstą praktyką jest usuwanie znacznika w widoku PC a pokazywanie (czyli dynamiczne dodawanie go) na urządzeniach mobilnych. Jest to podyktowane tym aby nie wprowadzać zamętu na stronach w wersji desktop. Jest to według mnie zbyt drobnostkowe podejście do tematu i wolałbym ten link zostawić oszczędzając 3 linijki kodu. Tylko kwestią czasu jest kiedy linki takie będą obsługiwane także przeglądarki z widokiem desktop. Na dzień dzisiejszy dodatek Skype obsługuje już tego typu linki.

Twoja ocena?