Web Design Blog / Aplikacje:

Podmiana tekstu JavaScript

Dzisiaj chciałbym wam pokazać jak szybko podmienić dany tekst na stronie za pomocą JavaScript. Skrypt ten może być używany jako tzw. wytrych, czyli skrypt którego stosowanie nie do końca jest eleganckie z programistycznego punktu widzenia ale najczęściej jest najtańszym i najszybszym osiągnięciem celu.

Podmiana tekstu w ten sposób przypomina znaną z edytorów tekstu funkcję Zamień na lub Zamień wszystkie czyli Replace with i Replace all.

Oto nasz przykładowy kod:

function podmien() {
    var dopodmiany = 'Tekst1';
    var podmiana = 'Nowy tekst...';
    document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(dopodmiany, podmiana);
}

Na koniec wystarczy wywołać funkcję po wystąpieniu treści, którą chcemy podmienić. Chcąc podmienić wszystkie wystąpienia tekstu, umieśćmy skrypt na samym końcu strony. Można dokonywać manipulacji w całych serwisach internetowych – umieszczamy skrypt w nagłówku.

Zastosowanie

Zastosowanie? Cóż… wyobraźmy sobie ładowany z zewnątrz skrypt formularza, który wyświetla etykiety, które nie do końca nam się podobają. Osobiście skorzystałem z takiego rozwiązania przy chęci przetłumaczenia wtyczki systemu CMS bez konieczności edycji kodu źródłowego i szukania po całej aplikacji gdzie dany tekst występuje.

Podmiana tekstu JavaScript
4.56 (91.11%) głosów: 9

Autor: (29 lat)

Pamiętaj, że służę pomocą w razie wykonania lub odnowienia strony lub sklepu internetowego dla twojej firmy niezależnie od twojej lokalizacji czy skali przedsięwziecia.

Tego typu wpisy piszę w wolnych chwilach lub pomiędzy projektami. Tylko pomyśl co mogę dla Ciebie zrobić w ramach płatnej usługi bez pośredniczących nastawionych wyłącznie na własny zysk agencji reklamowych.

Otrzymuj powiadomienie o nowych artykułach

*Bez obaw, nie udostępniam nikomu twojego adresu e-mail