Web Design Blog / Web:

Wykorzystaj możliwości Internetu

Data publikacji: 13 stycznia 2016

Generalnie, ponad połowa ludzkości aktywnie korzysta z Internetu. W Europie jest to już ponad 75% osób w różnym wieku. Czy nie uważasz, że warto wykorzystać ten fakt do rozwoju firmy i osiągnięcia jeszcze lepszych wyników finansowych?

Nie będę zanudzał statystykami – zwróć uwagę, że coraz więcej osób kupuje w Internecie, spędza czas na rozrywkach a większość Twoich znajomych na pewno korzysta z portali społecznościowych. YouTube oglądalnością zaczyna przerastać telewizję.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i dostrzeżesz korzyści z coraz większego udzielania się w Internecie lub myślisz wręcz o przeniesieniu Twoich usług online to raczej jesteś na dobrej drodze. Zwróć uwagę, że Internet ewoluuje, ludzie zaczynają korzystać z niego na więcej sposobów. Logiczny wydaje się wniosek, że jego wpływ na decyzje zakupowe i sposób prowadzenia firmy na całym świecie będzie coraz silniejszy.

Co jest najważniejsze?

Mówiąc wprost, najbardziej uniwersalnym narzędziem promocji, które sprawdza się w każdej branży są wyniki wyszukiwarki internetowej Google. Jest to niesamowicie skuteczny i stosunkowo tani sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Jeżeli potrafisz korzystać z internetu i robisz to często, zapewne wykorzystujesz wyszukiwarki internetowe.

Jeżeli zostałeś urodzony w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku lub później, z pewnością szukasz w nich sklepów lub firm specjalistycznych na zasadzie: hydraulik Wrocław. Cała magia polega na tym, że dzwonisz do tego hydraulika, który wyświetlił się w pierwszych pozycjach a jeśli nie, to chociaż sprawdziłeś, czy nie ma lepszych cen od konkurencji lub dogodności na których ci zależy np. akceptowanie kart płatniczych. To co powinno znajdować się na jego stronie aby zachęcić cię do skorzystania z jego oferty to temat na osobny artykuł ale ważne, że go po prostu dostrzegłeś.

Oczywiście, że to samo tyczy się Twojej działalności. Jeżeli inwestujesz w reklamę zewnętrzną lub w promocję ulotek promocyjnych to dobrze – w końcu masz świadomość o tym jak ważna jest reklama. Zastanów się czy inwestycja w dobrą stronę internetową nie będzie skuteczniejszym sposobem na zwiększenie zysków Twojej firmy i czy nie wyjdzie to po prostu taniej.

W dobrym kierunku

Jeżeli zdecydujesz się na działalność w Internecie pamiętaj, że Twoje możliwości są nieskończone. Nie idź drogą, w którą idzie większość właścicieli małych firm korzystających z usług pierwszej lepszej firmy. Nie ograniczaj się do wypisania czym się zajmujesz dodając do tego, że masz wieloletnie doświadczenie w branży:

Witamy na naszej stronie internetowej. Zajmujemy się X. W branży X mamy wieloletnie doświadczenie co pozwala nam na realizowanie Y i Z.

Co robić? Cokolwiek! Na przykład zamieść filmik, w którym pokazując coś interesującego przedstawisz swoją wiedzę w zakresie Twojej branży. Daj możliwość dodawania opinii przez Twoich klientów, co spowoduje, że zyskasz zaufanie i skłonisz do siebie niezdecydowanych klientów. Zamieść cennik, w którym pokażesz że zajmujesz się skomplikowanymi usługami a te popularne są u Ciebie bardzo tanie. Zamieść mapkę z lokalizacją Twojej firmy i formularz do kontaktu.

mansfeld-promo03

Nie przejmuj się, że takich funkcji nie ma aktualnie na Twojej stronie www. Tymi przykładami (to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej) chcę Ci tylko uzmysłowić, jak bardzo potencjał promocji w Internecie jest często marnotrawiony na rzez sztampowych stron, które są online, tylko dlatego że:

…no bo w dzisiejszych czasach wypada mieć stronę internetową. To już standard…

Według mnie w dzisiejszych czasach strona internetowa jest jednym z najważniejszych elementów budujących tożsamość i funkcjonowanie firmy. Jest w centrum uwagi. Klienci na stronach szukają, wyceniają, konfigurują aż wreszcie kupują i płacą. Twoim zadaniem nie jest zastanawianie się czy przedłużyć reklamę w Panoramie Firm a dostarczanie realnej wartości, dzięki której zyskasz ruch i zainteresowanie klientów wyprzedzając tym samym szanowną konkurencję.

Nowoczesne narzędzia analityczne pozwalają Ci zdobywać wartościowe informacje o Twoich klientach np. to czego szukają na Twojej stronie lub jak na nią trafiają. Ile z nich korzysta z formularza oraz tego w jakim momencie niektórzy rezygnują z procesu zakupu.

Przede wszystkim nie bój się kosztów ani samego procesu powstawania strony. Ty decydujesz o kosztach a wykonaniem zajmuje się web designer / web developer. Wystarczy Ci przedsiębiorczy freelancer z głową na karku, który jest przekonany, że Twój sukces to także jego sukces – mówię oczywiście o sobie 😉 i o innych fachowcach z branży, których w naszym kraju z pewnością nie brakuje.

Od czego zacząć?

Po pierwsze wybierz priorytety. Odpowiedz sobie na pytanie co jest dla ciebie najważniejsze i co dało by ci największe zyski. Może wystarczy Ci tylko zwiększenie ruchu w lokalnym sklepie za pomocą promocji z prawdziwego zdarzenia lub chcesz zautomatyzować sprzedaż, bo przykładowo klientów jest coraz więcej a lubisz pracować w małej grupie?

Po drugie zaplanuj budżet. Uwierz, że nawet mały (ale przemyślany) wkład finansowy w promocję internetową szybko się zwraca. Rozwiązania internetowe, które zwykle wykorzystują większe firmy są coraz tańsze w produkcji. Inwestując więcej i wybierając kreatywnych oraz kompetentnych programistów stron powiększysz zyski wykorzystując jedynie to co od dawna wykorzystujemy – Internet.

Podsumowanie

Każdego dnia Internet wypracowuje zyski dla właścicieli małych i średnich firm na całym świecie. Możliwości jakie daje sieć internetowa są wręcz nieograniczone – a już na pewno zbyt duże aby przejść obok nich obojętnie. Nie pozostawaj w tyle!

Wykorzystaj możliwości Internetu
4.6 (92.94%) głosów: 34


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz